PÜF NOKTASI

Kış geliyor: Boğaz pastilini evde kendiniz yapın!

Boğaz ağrısı, kuru öksürük bu geçiş dönemlerinde hepimizin yaşadığı sorunlardan birkaçı. Genellikle boğazlarımız ağırdığında çoğumuz boğazlarımızı yumuşatmak için pastil kullanırız. Bu pastilleri aktarlardan ya da eczanelerden alabiliyoruz. Peki hiç dışarıdan satın almaya gerek duymadan bu pastilleri evden kendinizin de yapabileceğini biliyor muydunuz? İşte tüm malzemeleri ve hazırlanış listesi ile evde doğal pastil yapımı!

MALZEMELER:

2 yemek kaşığı bal,1 tatlı kaşığı toz zencefil, 1 tatlı kaşığı toz haline getirilmiş ada çayını karıştırıp kendi pastilinizi yapabilirsiniz.

BOĞAZ KURUMASINA BİREBİR: ADAÇAYI

Evde doğalgaz peteklerinin üzerine;

1 bardak kaynar su ve içine 1 dal ada çayı koyun. Gece boğazınızın kurumasını önlerken havayı da iyonize etmiş olursunuz. Bu sizi gece nemsizlikten koruyacak aynı zamanda da bronşlarınızı açacaktır.

BOĞAZ PASTİLİNİN FAYDALARI!

Sert bir şekere benzer ve ağızda emilerek tüketilir. Böylece tükürük bezlerini çalıştırır ve yutkunmayı kolaylaştırır. Boğaz ağrısını hafifletir. İçinde bulunan antibakteriyel etken maddeler sayesinde boğazınızı rahatlatır. Solunum yollarında oluşan tahrişi giderir. Öksürüğe iyi gelir. Solunum yollarını yumuşatarak özellikle kuru öksürüğü giderir. Ferahlık hissi verir. İçerdiği yüksek aroma sayesinde solunum yollarını açar. İlaç kullanımı azaltır. Hastalık belirtilerini hafifleterek kişinin kendini daha iyi hissetmesine ve hastalık sürecini antibiyotik almadan atlatmasını sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı